Podlahové vytápění a chlazení

Tepelná pohoda v moderních budovách

Nároky na kvalitu životního prostředí se neustále zvyšují. To co nám pomáhá vytvářet tepelnou pohodu, ať už jde o obytné budovy, objekty s kancelářemi a obchody, průmyslové a sportovní haly nebo venkovní plochy - to, co bylo ještě včera výjimečné, je nyní samozřejmé: topné a chladící systémy s optimálním výkonem, které stále drží krok s individuálními požadavky. Proto ani nepřekvapuje, že se projektanti a stavaři při volbě moderního a pokrokového systémového řešení stále častěji rozhodují pro podlahové topení a chlazení.

Vývoj a inovace

Dlouholetá inovační činnost firmy Roth významně přispěla k tomuto vývoji. Rozhodujícími kritérii při výběru topného a chladícího systému jsou, kromě komfortu uživatelů a architektonické volnosti, i úspora energie a hygiena, stejně jako ochrana životního prostředí.

Účinnost systémů pro podlahové topení a chlazení firmy Roth zajišťuje každý den optimální, přesně nastavitelný průběh profilu teplot v místnosti. Negativní vlivy na prostředí v místnosti (například víření vzduchu, průvan nebo nahromadění tepla) patří tak minulosti. Průběh teplot v místnosti skutečně odpovídá téměř ideálnímu vytápění (viz grafy).

Podlahové topení Roth

Odborníci to vědí: čím je plocha sálající teplo větší, tím je vytápění prostoru účinnější a hospodárnější. Vzhledem k rozdílnému působení sálavého (podlahovka) a konvekčního (radiátory) typu vytápění, je u podlahového topení možné snížit teplotu vzduchu v místnosti o 1 °C až 2 °C aniž by se pro člověka snížila tepelná pohoda. Z toho vyplývající úspora energie od 6 do 12% mluví právě tak sama za sebe, jako nižší teploty v systému. Včetně nejlepších předpokladů pro kombinaci s alternativními energetickými systémy. Další kladné body získává systém i z hygienického hlediska. Životní podmínky pro bakterie a roztoče jsou vysoušením znemožněny, odpadá i čištění topných těles.

Od výroby přes projektování až k montáži a samozřejmě něco navíc:

Kdo chce užívat všech předností podlahového topení a chlazení, rozhodně vsadí na rozsáhlou nabídku systémů Roth. Firma Roth nabízí pro nejrůznější požadavky nejen optimální řešení, ale doplní ho zároveň příslibem kvality a servisu, který si zaslouží důvěru.

Značné předzpracování ve výrobním závodě, univerzální možnosti použití, komponenty systému navzájem optimálně sladěné, dlouhá životnost a stálost hodnot jsou přednosti systému Roth. V systému jsou v plném rozsahu skloubeny veškeré přednosti podlahového topení a chlazení. Proč se spokojit s málem?